Internetová půjčovna svatebních dekorací

Příběh Save the Date

Moje vysněná stylová svatba

Příběh Save the Date se začal psát s mou vlastní svatbou. Tehdy jsem při vymýšlení, jak by mohla vypadat, narazila na zahraniční svatební blogy (viz můj oblíbený Style Me Pretty) a s nimi jsem objevila Ameriku. Doslova! Okouzlily mě fotografie, které zachycovaly nejen velké momenty či prchlivé momentky svatby, ale i detaily nevěstiny garderoby, kytice parádně sladěných družiček, originální zasedací plán, nápadité jmenovky a dekorace jak z babiččina obýváku – vše do puntíku promyšlené, neotřele sladěné a vizuálně naprosto odzbrojující. Začala jsem přemýšlet, kde bych všechny ty úžasné věci na svatbu mohla pořídit. Jenže tehdy jsem objevila Ameriku podruhé, jelikož u nás toho v té době k sehnání moc nebylo.

Už žádné fronty, clo a poštovné

A tak jsem, poháněna vidinou své vlastní pohádky, začala nakupovat na zahraničních online obchodech. S přivřenýma očima platila poštovné a clo, se zaťatými pěstmi stála fronty na poště a tahala domů těžké balíky. A věřte mi, všechno to stálo za to! Po svatbě nicméně vyvstala otázka, co se všemi těmi nahromaděnými dekoracemi udělat. Prodat je? Do toho se mi příliš nechtělo. Půjčit kamarádce na svatbu? Proč ne?! Půjčit další kamarádce? ...A tak se pomalu rodil nápad na půjčovnu stylového svatebního dekoru. Půjčovnu proto, abyste po svatbě nemusela řešit stejný problém jako já a mohla dekorace pohodlně vrátit. Nemluvě o frontách, clu a poštovném.

Důraz na styl a originalitu

Dekorace vybírám čistě podle svého vkusu, který jsem si po léta tříbila působením v časopisu Elle. Ve většině případů nakupuju na zahraničních online obchodech, které se zaměřují na svatební dekor, a zpravidla se jedná o kousky, jež by se daly shrnout pojmem vintage. Není náhodou, že je právě styl vintage tak populární. Vnáší do svateb prvek starosvětské romantiky, kapku sentimentu a velkou dávku osobitosti. Při nákupu dekorací pro Save the Date se soustředím na dvojí typy produktů: jednak univerzální, které objednávám ve větším množství (především vázy a svícínky) a jednak solitérní, jež mají za úkol odlišit vaši svatbu od těch ostatních.

Jedinečná atmosféra a krásné fotky

Někdo by mohl namítnout, že svatební dekorace jsou zbytečnosti, které stejně neplní žádnou podstatnou funkci. Ale jak jsem se přesvědčila na vlastní svatbě, není to pravda. Když zařizujete byt, nakupujete do něj i doplňky (polštáře, vázy, knihy), abyste mu vdechla život a vykouzlila atmosféru domácí pohody. A podobně funguje dekor i na svatbě – díky němu se vaši hosté budou cítit útulně, jako doma. Kromě toho má funkci estetickou, což později oceníte i při prohlížení svatebního alba. Všechny ty drobné detaily totiž dokážou umocnit zážitek, zesílit daný okamžik a společně s dalšími snímky vytvořit komplexní vzpomínku, ke které se budete ráda vracet.

Ivona Horváth Souralová

P.S. Název stránky Save the Date odkazuje na notifikační pohlednici, která slouží jako připomínka, že si máte v kalendáři zaškrtnout určité datum. Vybrala jsem ho záměrně, protože datum je zpravidla to první, z čeho nevěsta při plánování vychází. A nejinak je tomu na našich stránkách.

Prohlédněte si svatební dekorace